Czy wiesz jak powstają średnio masywne czarne dziury?
Czy wiesz jak galaktyki karłowate stają się satelitami większych galaktyk?
Czy wiesz jak pulsują gwiazdy RR Lyrae i cefeidy?
Czy wiesz, co może wyjaśnić rozbłyski gamma?
Czy wiesz gdzie można znaleźć gwiazdy symbiotyczne?
Czy wiesz, jakie mogą być maksymalne dżety?
Kariera w CAMK
Studia doktoranckie
Studia doktoranckie w CAMK PAN trwają 4 lata i kończą się obroną pracy doktorskiej. W tym czasie głównym zadaniem doktoranta jest prowadzenie badań naukowych pod okiem promotora. Oprócz tego uczestnik studiów doktoranckich uczestniczy w wykładach, seminariach, prezentuje swoje wyniki na konferencjach. W zakresie zadań naszych doktorantów nie leży prowadzenie zajęć ze studentami. Językiem używanym na wszystkich seminariach, spotkaniach jest język angielski, a to dlatego, że nasz ośrodek zrzesza wielonarodową społeczność. W CAMK pracują specjaliści z różnorodnych gałęzi astronomii i astrofizyki. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Praktyki letnie
Dobrą formą rozpoczęcia przygody z CAMKiem, jeśli na doktorat jest jeszcze za wcześnie, są praktyki letnie kierowane do studentów astronomii. Co roku ogłaszana jest lista dostępnych tematów projektów naukowych, które realizuje się pod okiem pracownika naukowego. Czas trwania projektu wynosi na ogół około miesiąca. Praktyki dają początek dobrej współpracy – niejednokrotnie praktyki owocują publikacją i w perspektywie wielu lat kończą się doktoratem.
Chcesz dołączyć?
III Spotkanie Młodych to konferencja naukowa skierowana do wszystkich zainteresowanych nawiązaniem współpracy z naukowcami z CAMKu. Spotkanie to ma formę otwartą, gdzie prócz przedstawienia propozycji doktoratów oraz głównych kierunków badań prowadzonych w naszym instytucie, będzie również możliwość spotkania się z doktorantami i zapytania jak taka praca wygląda „od kuchni”.
Zapraszamy do rejestracji wszystkich, a w szczególności osoby marzące o rozpoczęciu swojej kariery w CAMKu. Organizator ze swojej strony zapewnia nocleg osobom, które wygłoszą referat oraz lunch w czasie trwania III SM.