Jesienne warsztaty ALMA

22 – 23 października 2013
Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
ul. Rabiańska 8

Centrum Lokalne ALMA w Ondrejovie działające w ramach Instytutu Astronomicznego Czeskiej Akademii Nauk, Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego organizują Jesienne Warsztaty ALMA.

Celem warsztatów jest:
  * zapoznanie się z projektem radiowym ALMA,
  * zapoznanie się z podstawami interferometrii radiowej,
  * przeszkolenie w zakresie obsługi oprogramowania Observing Tool przeznaczonego do składania wniosków obserwacyjnych na teleskopie ALMA  (najbliższy termin składania wniosków obserwacyjnych upływa na początku grudnia 2013).

Warsztaty rozpoczną się wykładem dr Paoli Andreani, która jest kierownikiem European ALMA Regional Center ESO w Garching, pt. “Introduction about ALMA and future plans for ALMA” w języku angielskim. Językiem wykładowym warsztatów będzie język polski. Liczba uczestników jest ograniczona do 25.  Więcej szczegółów można znaleźć na stronie http://alma2013.ncac.torun.pl .

Bartosz Dąbrowski
Ryszard Szczerba