small pl CAMK logo

Treść wpisu

Data utworzena: ,   Data archiwum:

XXXII Seminarium Pracowni Komet i Meteorów oraz XV Seminarium Polskiej Sieci Bolidowej

Zapraszamy do udziału w Seminarium Pracowni Komet i Meteorów (PKiM) oraz Polskiej Sieci Bolidowej (PFN), które odbędzie się w dniach  3-4 marca 2018 roku w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN w Warszawie. 

 Seminaria PKiM to coroczne spotkania miłośników astronomii meteorowej z całej Polski, na którym przez 2-3 weekendowe dni wysłuchujemy kilkunastu referatów członków PKiM, obserwatorów PFN i zawodowych astronomów. Wykłady to tylko zaczątki rozmów, które najczęściej przenoszą się w kuluary i toczą się do późnych godzin nocnych. Seminarium to także świetna okazja do zapoznania się z innymi członkami PKiM, jak również możliwość uzyskania bezpośrednich porad od koordynatorów obserwacji wideo, foto i radiowych, a także okazja do zapoznania się z nowinkami sprzętowymi. 

 Podczas seminaryjnych spotkań dla chętnych prowadzone są też warsztaty m.in. o tym, jak prowadzić obserwacje wizualne, jak zbudować stacje bolidową, jak prowadzić nasłuch radiowy meteorów. Spotkania te od ponad 20 lat odbywają się w Centrum Astronomicznym Mikołaja Kopernika w Warszawie.

Dokładny plan seminarium zostanie podany wkrótce.

Archiwa


Kategorie