Wojciech Pych (CAMK, PAN)
Kawiarnia naukowa z okazji 15 rocznicy powstania Szkolnego Koła Astronomicznego PULSAR we Włodawie.
godz.: 11:20, Sala Seminaryjna Warsztatów Szkolnych, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego, ul. Modrzewskiego 24, 22-200 Włodawa. Czytaj Wiecej o imprezie.
Radosław Smolec (CAMK, Warszawa)
Misje kosmiczne Kepler i CoRoT odkrywają nie tylko dziesiątki nowych planet poza naszym Układem Słonecznym, ale także tysiące gwiazd zmieniających swój blask wskutek pulsacji. Badając to zjawisko możemy dokładnie określić budowę tych gwiazd, a także scharakteryzować warunki panujące na planetach, które je obiegają.
godz.: 17:00, Olsztyńskie Planetarium, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38, 10-450 Olsztyn
Stanisław Bajtlik (CAMK, Warszawa)
Tematem wykładu jest pojęcie nieskończoności, jego historia, własności, problem nieskończoności w matematyce, fizyce, filozofii.
godz.: 11:30, Pałac Kultury i Nauki, XI piętro (siedziba Collegium Civitas), Warszawa. Wykład zostanie powtórzony tego samego dnia, w tym samym miejscu o godz. 16:45.
Stanisław Bajtlik (CAMK, Warszawa)
Czy Wszechświat ma koniec? Co to znaczy "koniec Wszechświata?" Jeśli istnieje, to czy można do niego dotrzeć? Jak daleko od końca Kosmosu sięgają nasze obserwacje? Na te i podobne pytania będzie można usłyszeć odpowiedź podczas inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zambrowie.
godz. 16:00, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Zambrów, sala widowiskowo-kinowa Miejskiego Ośrodka Kultury, ul. Stefana Wyszyńskiego 2A, Zambrów